Toimisto

Harjula Iina

apulaisrehtori
Hattulan toimipisteen johtaja
Konsertit ja tapahtumat
iina.harjula@sibeliusopisto.fi
045 7734 5616

Hurri Tapio

rehtori

tapio.hurri@sibeliusopisto.fi
050 595 2380

Manninen Tuula

Janakkalan toimipisteen johtaja vs.
tuula.manninen@sibeliusopisto.fi
0400 422 783

Pohjalainen Tarja

taloussihteeri

tarja.pohjalainen@sibeliusopisto.fi
040 455 3992

Santala Marjuska

apulaisrehtori vs.
Oppilashallinto
marjuska.santala@sibeliusopisto.fi
045 7734 5617

Suvisuo Riitta

toimistosihteeri

riitta.suvisuo@sibeliusopisto.fi
040 455 3993

Vartia Carita

taloussihteeri

carita.vartia@sibeliusopisto.fi
045 7734 8844

Opettajat

Aarnio Marko

rummut

marko.aarnio@sibeliusopisto.fi

Ahonen Reijo

harmonikka

reijo.ahonen@sibeliusopisto.fi

Alanen Kirsi-Marja

viulu

kirsi-marja.alanen@sibeliusopisto.fi

Cegielski Gregory

piano

gregroyx@gmail.com

Freund Christian

piano

christian.freund@sibeliusopisto.fi

Haanperä Juha

kitara

juha.haanpera@sibeliusopisto.fi

Haapamäki Elina

musiikin perusteet

elina.haapamaki@sibeliusopisto.fi

Haavisto Heljä

musiikkileikkikoulu

helja.haavisto@sibeliusopisto.fi

Hakala Suvi

musiikkileikkikoulu

suvi.hakala@sibeliusopisto.fi

Hanhilahti Nadja

pasuuna

nadja.demnati@sibeliusopisto.fi

Harjula Iina

piano

iina.harjula@sibeliusopisto.fi

Hiipakka Jenni

käyrätorvi

jenni.hiipakka@sibeliusopisto.fi

Hirvikoski Päivi

laulu

paivi.hirvikoski@sibeliusopisto.fi

Hiukkanen Sampo

saksofoni

Hurri Tapio

huilu

tapio.hurri@sibeliusopisto.fi

Jaakkola Hanna

sello

hanna.jaakkola@sibeliusopisto.fi

Jaanu Aune

musiikkileikkikoulu

aune.jaanu@sibeliusopisto.fi

Jansen Tanja

musiikkileikkikoulu

tanja.jansen@sibeliusopisto.fi

Kaasinen Timo

kitara

timo.kaasinen@sibeliusopisto.fi

Kankainen Vesa

viulu

vesa.kankainen@sibeliusopisto.fi

Karakorpi Salla

piano

Kokkala Kaija

harmonikka

kaija.kokkala@sibeliusopisto.fi

Kunnari Elina

piano

elina.kunnari@sibeliusopisto.fi

Kunnari Tanja

tanssi

tanja.kunnari@sibeliusopisto.fi

Kunnas Eeva

huilu

eeva.kunnas@sibeliusopisto.fi

Laitila Teija

viulu

teija.laitila@sibeliusopisto.fi

Lehtinen Seppo

huilu, luottamusmies

seppol.huilu@gmail.com

Lehto Anniina

musiikin perusteet

Manninen Tuula

viulu

tuula.manninen@sibeliusopisto.fi

Märkjärvi Saila

piano

saila.markjarvi@sibeliusopisto.fi

Maunula Piia

oboe

Mieskolainen Marianne

musiikin perusteet, viulu

marianne.mieskolainen@sibeliusopisto.fi

Mursunen Tommi

piano

tommi.mursunen@sibeliusopisto.fi

Nääppä Paula

kontrabasso

paula.naappa@sibeliusopisto.fi

Ollila-Nordström Anni

klarinetti

anni.ollila@sibeliusopisto.fi

Park-Freund MihWa

laulu

mihwa.park@sibeliusopisto.fi

Peippo Jenni-Sofia

musiikin perusteet, viulu

jenni-sofia.peippo@sibeliusopisto.fi

Peltomäki Iina

piano

iina.peltomaki@sibeliusopisto.fi

Pitkänen Jukka

trumpetti

jukka.pitkanen@sibeliusopisto.fi

Pitkänen Saara

harmonikka

saara.pitkanen@sibeliusopisto.fi

Pitkänen-Eerola Sanna

kantele

sanna.pitkanen-eerola@sibeliusopisto.fi

Rautasuo Taina-Maaria

kuoro

taina-maaria.rautasuo@sibeliusopisto.fi

Saarikko Sonja

urut

Saarinen Heikki

nokkahuilu

heikki.saarinen@sibeliusopisto.fi

Santala Marjuska

musiikin perusteet

marjuska.santala@sibeliusopisto.fi

Savolainen Henri

sähköbasso, pop&jazz laulu

henri.savolainen@sibeliusopisto.fi

Sottinen Tuija

musiikin perusteet

tuija.sottinen@sibeliusopisto.fi

Suonio Heidi

piano, pop & jazz piano

heidi.suonio@sibeliusopisto.fi

Tapanainen Kimmo

piano

vuorotteluvapaalla

Teperi Katarina

tanssi

katarina.teperi@sibeliusopisto.fi

Terävä Virpi

piano

vuorotteluvapaalla

Toivanen Tiia

lyömäsoittimet

tiia.toivanen@sibeliusopisto.fi

Turja Anne-Mari

musiikkileikkikoulu

annemari.turja@sibeliusopisto.fi

Valve Timo

piano

Varjola Tommi

sähkökitara, kitara

tommi.varjola@sibeliusopisto.fi

Vikman Elina

piano

elina.vikman@sibeliusopisto.fi

Vuoristo Matti

sello

matti.vuoristo@sibeliusopisto.fi

Vuoristo Sari

viulu

sari.vuoristo@sibeliusopisto.fi

Wasko Heidi

tanssi

heidi.wasko@sibeliusopisto.fi

Wirtanen Ulla

piano

ulla.wirtanen@sibeliusopisto.fi

Ylärakkola Mika

fagotti

Hallinto

Arvidsson Teija

varajäsen

Hurri Tapio

sihteeri, esittelijä

Ihamäki Miia

jäsen

Inovaara Minna

puheenjohtaja

p. 050 598 6544 minna.inovaara@hameenlinna.fi

Jaakkola Maija

varajäsen

Kallio Minna

jäsen

Kauppinen Pauliina

varajäsen

Kiukkonen Sirpa

jäsen

Lamberg Jaana

varapuheenjohtaja

Lehkonen Helena

jäsen

Lehtinen Seppo

opettajakunnan edustaja

Lindell Martti

varajäsen

Linna-Vuori Minna

varajäsen

Nyholm Pentti

jäsen

Nykänen Marja-Leena

varajäsen

Oinonen Ritva

varajäsen

Saarinen Heikki

opetajakunnan edustaja (vara)

Toivola Marjukka

varajäsen

Turtiainen Liisa

jäsen

Wihersaari Jari

jäsen

Toimipaikat

Hämeenlinnan toimipiste, Verkatehtaan Opistotalo, Verkatehtaankuja 9, 13200 Hämeenlinna

Avaa kartta tästä

Hattulan toimipiste, Kauppatie 3, 13720 Parola

Avaa kartta tästä

Janakkalan toimipiste, Pyhämäentie 25, 14300 Turenki

Avaa kartta tästä