Toimisto

Hakala Mika

rehtori
mika.hakala@sibeliusopisto.fi
050 544 0518

Harjula Iina

apulaisrehtori
Hattulan toimipisteen johtaja
Konsertit ja tapahtumat
iina.harjula@sibeliusopisto.fi
045 7734 5616

Manninen Tuula

Janakkalan toimipisteen johtaja
tuula.manninen@sibeliusopisto.fi
0400 422 783

Pohjalainen Tarja

opintosihteeri

tarja.pohjalainen@sibeliusopisto.fi
040 455 3992

Suvisuo Riitta

toimistosihteeri

riitta.suvisuo@sibeliusopisto.fi
040 455 3993

Tapanainen Kimmo

apulaisrehtori
Oppilashallinto
kimmo.tapanainen@sibeliusopisto.fi
045 7734 5617

Vartia Carita

talouspäällikkö

carita.vartia@sibeliusopisto.fi
045 7734 8844

Opettajat

Aarnio Marko

rummut

marko.aarnio@sibeliusopisto.fi

Ahonen Reijo

harmonikka

reijo.ahonen@sibeliusopisto.fi

Ahtila Vuokko

harppu

vuokko.ahtila@sibeliusopisto.fi

Cegielski Gregory

piano

gregroyx@gmail.com

Freund Christian

piano

christian.freund@sibeliusopisto.fi

Grönlund Aapo

musiikin perusteet

aapo.gronlund@sibeliusopisto.fi

Haanperä Juha

kitara

juha.haanpera@sibeliusopisto.fi

Hakala Suvi

musiikkileikkikoulu

suvi.hakala@sibeliusopisto.fi

Harjula Iina

piano

iina.harjula@sibeliusopisto.fi

Hiipakka Jenni

käyrätorvi

jenni.hiipakka@sibeliusopisto.fi

Hirvikoski Päivi

laulu

paivi.hirvikoski@sibeliusopisto.fi

Jaakkola Hanna

sello

hanna.jaakkola@sibeliusopisto.fi

Jaanu Aune

musiikkileikkikoulu

aune.jaanu@sibeliusopisto.fi

Jansen Tanja

musiikkileikkikoulu

tanja.jansen@sibeliusopisto.fi

Kaasinen Timo

kitara

timo.kaasinen@sibeliusopisto.fi

Kanerva Marianne

pasuuna

marianne.kanerva@sibeliusopisto.fi

Kankainen Vesa

viulu, alttoviulu

vesa.kankainen@sibeliusopisto.fi

Kunnari Elina

piano

elina.kunnari@sibeliusopisto.fi

Kunnas Eeva

huilu

eeva.kunnas@sibeliusopisto.fi

Laitila Teija

viulu, alttoviulu

teija.laitila@sibeliusopisto.fi

Lehtinen Seppo

huilu, luottamusmies

seppol.huilu@gmail.com

Lehto Anniina

musiikin perusteet

anniina.lehto@sibeliusopisto.fi

Lehtoaho Anna-Maria

urut

Lehtonen Laura

piano

Manninen Tuula

viulu

tuula.manninen@sibeliusopisto.fi

Mantere Anna

oboe

anna.mantere@sibeliusopisto.fi

Mursunen Tommi

piano

tommi.mursunen@sibeliusopisto.fi

Nääppä Paula

kontrabasso

paula.naappa@sibeliusopisto.fi

Ollila-Nordström Anni

klarinetti

anni.ollila@sibeliusopisto.fi

Park-Freund MihWa

laulu

mihwa.park@sibeliusopisto.fi

Peippo Jenni-Sofia

musiikin perusteet, viulu

jenni-sofia.peippo@sibeliusopisto.fi

Pitkäkoski Pekka

piano, pop & jazz -piano

pekka.pitkakoski@sibeliusopisto.fi

Pitkänen Jukka

trumpetti

jukka.pitkanen@sibeliusopisto.fi

Pitkänen Saara

harmonikka

saara.pitkanen@sibeliusopisto.fi

Pitkänen-Eerola Sanna

kantele

sanna.pitkanen-eerola@sibeliusopisto.fi

Rauhala Severi

tuuba

severi.rauhala@sibeliusopisto.fi

Rautasuo Taina-Maaria

kuoro

kuorot@sibeliusopisto.fi

Reikko Maria

piano

maria.reikko@sibeliusopisto.fi

Saarinen Heikki

nokkahuilu

heikki.saarinen@sibeliusopisto.fi

Santala Marjuska

musiikin perusteet

marjuska.santala@sibeliusopisto.fi

Savolainen Henri

sähköbasso, pop&jazz laulu

henri.savolainen@sibeliusopisto.fi

Siirala Kaisa

saksofoni

kaisa.siirala@sibeliusopisto.fi

Tapanainen Kimmo

piano

kimmo.tapanainen@sibeliusopisto.fi

Teperi Katarina

tanssi

katarina.teperi@sibeliusopisto.fi

Terävä Virpi

piano

virpi.terava@sibeliusopisto.fi

Toivanen Tiia

lyömäsoittimet

tiia.toivanen@sibeliusopisto.fi

Turja Anne-Mari

musiikkileikkikoulu

annemari.turja@sibeliusopisto.fi

Vainikainen Kati

nokkahuilu

kati.vainikainen@sibeliusopisto.fi

Varjola Tommi

sähkökitara, kitara

tommi.varjola@sibeliusopisto.fi

Viitanen Paula

tanssi

paula.viitanen@sibeliusopisto.fi

Virtanen Sini

viulu

sini.virtanen@sibeliusopisto.fi

Vuoristo Matti

sello

matti.vuoristo@sibeliusopisto.fi

Vuoristo Sari

viulu, alttoviulu

sari.vuoristo@sibeliusopisto.fi

Wasko Heidi

tanssi

heidi.wasko@sibeliusopisto.fi

Ylärakkola Mika

fagotti

Hallitus

Ahonen Reijo

opettajakunnan edustaja

Gummerus Sirkku

varajäsen

Hakala Mika

sihteeri, esittelijä

Ihamäki Miia

jäsen

Inovaara Minna

puheenjohtaja

p. 050 598 6544 minna.inovaara@gmail.com

Jaakkola Maija

varajäsen

Kallio Minna

jäsen

Kauppinen Pauliina

varajäsen

Kiukkonen Sirpa

jäsen

Kunnas Eeva

opetajakunnan edustaja (vara)

Lamberg Jaana

varapuheenjohtaja

Lehkonen Helena

jäsen

Linna-Vuori Minna

jäsen

Martikainen Mart

varajäsen

Nivala Maija

varajäsen

Nyholm Pentti

jäsen

Olkinuora Satu

varajäsen

Syväntö Vuokko

varajäsen

Turtiainen Liisa

jäsen

Wihersaari Jari

varajäsen

Toimipaikat

Hämeenlinnan toimipiste, Verkatehtaan Opistotalo, Verkatehtaankuja 9, 13200 Hämeenlinna

Avaa kartta tästä

Hattulan toimipiste, Kauppatie 3, 13720 Parola

Avaa kartta tästä

Janakkalan toimipiste, Pyhämäentie 25 C, 14200 Turenki

Avaa kartta tästä