Toimisto

Hakala Mika

rehtori
mika.hakala@sibeliusopisto.fi
050 544 0518

Harjula Iina

apulaisrehtori
Hattulan toimipisteen johtaja
Konsertit ja tapahtumat
iina.harjula@sibeliusopisto.fi
045 7734 5616

Manninen Tuula

apulaisrehtori
Janakkalan toimipisteen johtaja
Oppilashallinto
tuula.manninen@sibeliusopisto.fi
045 7734 5617

Pohjalainen Tarja

opintosihteeri

tarja.pohjalainen@sibeliusopisto.fi
040 455 3992

Suvisuo Riitta

toimistosihteeri

riitta.suvisuo@sibeliusopisto.fi
040 455 3993

Vartia Carita

talouspäällikkö

carita.vartia@sibeliusopisto.fi
045 7734 8844

Opettajat

Aarnio Marko

rummut

marko.aarnio@sibeliusopisto.fi

Ahonen Reijo

harmonikka

reijo.ahonen@sibeliusopisto.fi

Ahtila Vuokko

harppu

vuokko.ahtila@sibeliusopisto.fi

Alanen Kirsi-Marja

viulu

kirsi-marja.alanen@sibeliusopisto.fi

Boosey Kati

nokkahuilu

kati.boosey@sibeliusopisto.fi

Cegielski Gregory

piano

gregroyx@gmail.com

Freund Christian

piano

christian.freund@sibeliusopisto.fi

Haanperä Juha

kitara

juha.haanpera@sibeliusopisto.fi

Haapamäki Elina

musiikin perusteet

elina.haapamaki@sibeliusopisto.fi

Hakala Suvi

musiikkileikkikoulu

suvi.hakala@sibeliusopisto.fi

Harjula Iina

piano

iina.harjula@sibeliusopisto.fi

Hiipakka Jenni

käyrätorvi

jenni.hiipakka@sibeliusopisto.fi

Hirvikoski Päivi

laulu

paivi.hirvikoski@sibeliusopisto.fi

Jaakkola Hanna

sello

hanna.jaakkola@sibeliusopisto.fi

Jaanu Aune

musiikkileikkikoulu

aune.jaanu@sibeliusopisto.fi

Jansen Tanja

musiikkileikkikoulu

tanja.jansen@sibeliusopisto.fi

Kaasinen Timo

kitara

timo.kaasinen@sibeliusopisto.fi

Kanerva Marianne

pasuuna

marianne.kanerva@sibeliusopisto.fi

Kankainen Vesa

viulu, alttoviulu

vesa.kankainen@sibeliusopisto.fi

Kunnari Elina

piano

elina.kunnari@sibeliusopisto.fi

Kunnas Eeva

huilu

eeva.kunnas@sibeliusopisto.fi

Laitila Teija

viulu, alttoviulu

teija.laitila@sibeliusopisto.fi

Lehtinen Seppo

huilu, luottamusmies

seppol.huilu@gmail.com

Manninen Tuula

viulu

tuula.manninen@sibeliusopisto.fi

Mantere Anna

oboe

anna.mantere@sibeliusopisto.fi

Märkjärvi Saila

piano

saila.markjarvi@sibeliusopisto.fi

Mursunen Tommi

piano

tommi.mursunen@sibeliusopisto.fi

Nääppä Paula

kontrabasso

paula.naappa@sibeliusopisto.fi

Ollila-Nordström Anni

klarinetti

anni.ollila@sibeliusopisto.fi

Park-Freund MihWa

laulu

mihwa.park@sibeliusopisto.fi

Peippo Jenni-Sofia

musiikin perusteet, viulu

jenni-sofia.peippo@sibeliusopisto.fi

Pelvola Sanna

piano, pop & jazz -piano

sanna.pelvola@sibeliusopisto.fi

Pitkäkoski Pekka

piano, pop & jazz -piano

pekka.pitkakoski@sibeliusopisto.fi

Pitkänen Jukka

trumpetti

jukka.pitkanen@sibeliusopisto.fi

Pitkänen Saara

harmonikka

saara.pitkanen@sibeliusopisto.fi

Pitkänen-Eerola Sanna

kantele

sanna.pitkanen-eerola@sibeliusopisto.fi

Rautasuo Taina-Maaria

kuoro

kuorot@sibeliusopisto.fi

Reikko Maria

piano

maria.reikko@sibeliusopisto.fi

Saarikko Sonja

urut

Saarinen Heikki

nokkahuilu

heikki.saarinen@sibeliusopisto.fi

Savolainen Henri

sähköbasso, pop&jazz laulu

henri.savolainen@sibeliusopisto.fi

Siirala Kaisa

saksofoni

kaisa.siirala@sibeliusopisto.fi

Sottinen Tuija

musiikin perusteet, tuuba

tuija.sottinen@sibeliusopisto.fi

Teperi Katarina

tanssi

katarina.teperi@sibeliusopisto.fi

Terävä Virpi

piano

virpi.terava@sibeliusopisto.fi

Turja Anne-Mari

musiikkileikkikoulu

annemari.turja@sibeliusopisto.fi

Varjola Tommi

sähkökitara, kitara

tommi.varjola@sibeliusopisto.fi

Viitanen Paula

tanssi

paula.viitanen@sibeliusopisto.fi

Vikman Elina

piano

elina.vikman@sibeliusopisto.fi

Virtanen Sini

viulu

sini.virtanen@sibeliusopisto.fi

Vuoristo Matti

sello

matti.vuoristo@sibeliusopisto.fi

Vuoristo Sari

viulu, alttoviulu

sari.vuoristo@sibeliusopisto.fi

Wasko Heidi

tanssi

heidi.wasko@sibeliusopisto.fi

Ylärakkola Mika

fagotti

Hallitus

Arvidsson Teija

varajäsen

Hakala Mika

sihteeri, esittelijä

Ihamäki Miia

jäsen

Inovaara Minna

puheenjohtaja

p. 050 598 6544 minna.inovaara@gmail.com

Jaakkola Maija

varajäsen

Kallio Minna

jäsen

Kauppinen Pauliina

varajäsen

Kiukkonen Sirpa

jäsen

Lamberg Jaana

varapuheenjohtaja

Lehkonen Helena

jäsen

Lehtinen Seppo

opettajakunnan edustaja

Lindell Martti

varajäsen

Linna-Vuori Minna

varajäsen

Nyholm Pentti

jäsen

Nykänen Marja-Leena

varajäsen

Oinonen Ritva

varajäsen

Saarinen Heikki

opetajakunnan edustaja (vara)

Toivola Marjukka

varajäsen

Turtiainen Liisa

jäsen

Wihersaari Jari

jäsen

Toimipaikat

Hämeenlinnan toimipiste, Verkatehtaan Opistotalo, Verkatehtaankuja 9, 13200 Hämeenlinna

Avaa kartta tästä

Hattulan toimipiste, Kauppatie 3, 13720 Parola

Avaa kartta tästä

Janakkalan toimipiste, Pyhämäentie 25 C, 14200 Turenki

Avaa kartta tästä