Toimisto

Yhteystiedot

Sibelius-opisto
Postiosoite:
Paasikiventie 2
13200 Hämeenlinna

Käyntiosoite:
Verkatehtaankuja 9
Hämeenlinna

03 – 644 6711
toimisto@sibeliusopisto.fi

Avoinna (opetusaikoina)
Ma – To klo 12.00 – 16.00
Pe klo 12.00 – 15.00

Anna palautetta!
Hakala Mika

rehtori
mika.hakala@sibeliusopisto.fi
050 544 0518

Harjula Iina

apulaisrehtori
Hattulan toimipisteen johtaja
Konsertit ja tapahtumat
iina.harjula@sibeliusopisto.fi
045 7734 5616

Tapanainen Kimmo

apulaisrehtori
Oppilashallinto
kimmo.tapanainen@sibeliusopisto.fi
045 7734 5617

Manninen Tuula

Janakkalan toimipisteen johtaja
tuula.manninen@sibeliusopisto.fi
0400 422 783

Pohjalainen Tarja

opintosihteeri
tarja.pohjalainen@sibeliusopisto.fi
040 455 3992

Suvisuo Riitta

toimistosihteeri
riitta.suvisuo@sibeliusopisto.fi
040 455 3993

Vartia Carita

talouspäällikkö
carita.vartia@sibeliusopisto.fi
045 7734 8844

Opettajat

Opettajien sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@sibeliusopisto.fi.

Aarnio Marko
rummut
Ahonen Reijo
harmonikka
Ahtila Vuokko
harppu
Cegielski Gregory
piano
Freund Christian
piano
Grönlund Aapo
musiikin perusteet
Haanperä Juha
kitara
Hakala Suvi
musiikkileikkikoulu
Harjula Iina
piano
Hiipakka Jenni
käyrätorvi
Hirvikoski Päivi
laulu
Jaakkola Hanna
sello
Jaanu Aune
musiikkileikkikoulu
Jansen Tanja
musiikkileikkikoulu
Kaasinen Timo
kitara
Kanerva Marianne
pasuuna
Kankainen Vesa
viulu, alttoviulu
Kunnari Elina
piano
Kunnas Eeva
huilu
Laitila Teija
viulu, alttoviulu
Lehtinen Seppo
huilu, luottamusmies
Lehto Anniina
musiikin perusteet
Lehtonen Laura
piano
Manninen Tuula
viulu
Mantere Anna
oboe
Mursunen Tommi
piano
Nääppä Paula
kontrabasso
Ollila-Nordström Anni
klarinetti
Park-Freund MihWa
laulu
Peippo Jenni-Sofia
musiikin perusteet, viulu
Pitkäkoski Pekka
piano, pop & jazz -piano
Pitkänen Jukka
trumpetti
Pitkänen Saara
harmonikka
Pitkänen-Eerola Sanna
kantele
Rauhala Severi
tuuba
Rautasuo Taina-Maaria
kuoro
Reikko Maria
piano
Saarinen Heikki
nokkahuilu
Santala Marjuska
musiikin perusteet
Savolainen Henri
sähköbasso, pop&jazz laulu
Siirala Kaisa
saksofoni
Tapanainen Kimmo
piano
Teperi Katarina
tanssi
Terävä Virpi
piano
Toivanen Tiia
lyömäsoittimet
Turja Anne-Mari
musiikkileikkikoulu
Vainikainen Kati
nokkahuilu
Varjola Tommi
sähkökitara, kitara
Viitanen Paula
tanssi
Virtanen Sini
viulu
Vuoristo Matti
sello
Vuoristo Sari
viulu, alttoviulu
Wasko Heidi
tanssi
Ylärakkola Mika
fagotti

Hallitus

Ahonen Reijo

opettajakunnan edustaja

Gummerus Sirkku

varajäsen

Hakala Mika

sihteeri, esittelijä

Ihamäki Miia

jäsen

Inovaara Minna

puheenjohtaja
p. 050 598 6544
minna.inovaara@gmail.com

Jaakkola Maija

varajäsen

Kallio Minna

jäsen

Kauppinen Pauliina

varajäsen

Kiukkonen Sirpa

jäsen

Kunnas Eeva

opetajakunnan edustaja (vara)

Lamberg Jaana

varapuheenjohtaja

Kalliosaari Miia

jäsen

Linna-Vuori Minna

jäsen

Pohjanlehto Terhi

varajäsen

Nivala Maija

varajäsen

Olsen Sini

jäsen

Olkinuora Satu

varajäsen

Parikka-Nihti Mari

varajäsen

Turtiainen Liisa

jäsen

Wihersaari Jari

varajäsen

Toimipisteet

Yhteystiedot toimipisteisiin

Hämeenlinnan toimipiste

Verkatehtaan Opistotalo, Verkatehtaankuja 9, 13200 Hämeenlinna

Huom! Sisäänkäynti sisäpihan kautta.

Avaa kartta 

 

Hattulan toimipiste

Kauppatie 3, 13720 Parola

Avaa kartta 

Janakkalan toimipiste

Pyhämäentie 25 C, 14200 Turenki

Avaa kartta